Apie miegą ir jo teigiamą poveikį žmogaus organizmui buvo kalbama išties labai daug, tačiau paskutiniu metu, skaitant spaudą, vis dažniau galima susidurti su sąvoka – „kokybiškas miegas“. Taip, būtent nuo miego kokybės priklauso, kaip jausitės kitą dieną, ar būsite darbingai nusiteikę ir pan. Taigi, kokie veiksniai turi daugiausiai įtakos kokybiškam miegui?

miegas

Aplinka

Miegamasis – mūsų intymi erdvė, kurią stengiamės susikurti taip, kad čia jaustumėmės jaukiai. Visgi, kartais stiliaus pojūtis ir raminanti aplinka stipriai tarpusavyje prasilenkia. Taigi, kurdami miegamojo interjerą atminkite, kad jame neturėtų dominuoti energingos ir ryškios spalvos, nes jos tonizuoja. Miegamajame neturėtų būti ir elektros prietaisų, pavyzdžiui, televizoriaus. Visa elektronika skleidžia elektromagnetines bangas, kurios ne tik kenkia pilnaverčiam poilsiui, bet ir prailgina užmigimo laiką. Tad, jei mėgstate užmigti „su televizoriumi“, šio įpročio vertėtų atsisakyti. Galiausiai miegamajame neturėtų būti daug gėlių. Gėlės dienos metu gamina deguonį, tačiau sutemus, juo kvėpuoja, todėl ryte galite atsibusti nepailsėjęs, mieguistas ir piktas.

Miego rūbai

Miego rūbai tokie, kaip naktiniai ar pižamos, turėtų būti pasiūtos iš natūralaus pluošto audinių, pavyzdžiui, medvilnės ar šilko. Natūralios medžiagos leidžia odai kvėpuoti, jos nealergizuoja, garina drėgmę ir t.t. Natūralaus audinio naktiniai – tai kokybiško miego ir gražios odos garantas. Beje, ši taisyklė galioja ir chalatams. Bambuko pluošto chalatai – puikus pasirinkimas jautrios odos žmonėms, jie šilti, minkšti ir maloniai „glosto“ odą. Taigi, jei jūsų spintoje gausu sintetinių miego rūbų, pakeiskite juos natūraliais audiniais, o seksualius apatinius pasilikite ypatingai progai.

Čiužinys

Žmonės kartais stebisi, kodėl čiužiniai tokie brangūs. Taigi, kodėl? Viskas gana paprasta – už kokybę reikia mokėti, o kai tai tiesiogiai veikia jūsų kokybišką ir pilnavertį poilsį, gailėti geram čiužiniui išties nėra labai protinga. Šiuo metu rinkoje labai daug čiužinių, todėl tikrai galima rasti tokį „sapnų debesėlį“, kuris idealiai atitiks jūsų bei jūsų partnerio miego įpročius.

Atminkite

  • Prieš miegą išsivėdinkite kambarį, bus lengviau užmigti;
  • Chalatai, naktiniai, pižamos ir patalynė turi būti pasiūta iš natūralaus pluošto audinių;
  • Televizorių, telefono pakrovėją ir kitus elektros prietaisus perkelkite į kitą kambarį;
  • Mobilaus telefono nelaikykite po pagalve arba šalia galvos;
  • Jei naktimis jums šąla kojos, visada po ranka turėkite vilnones kojines, šiltomis kojomis lengviau užmigti;
  • Negailėkite pinigų kokybiškam čiužiniui;
  • Miegamajame sumažinkite gėlių kiekį iki minimumo.

Saldžių sapnų!