Anksčiau ar vėliau bet kuriai įmonei kyla darbuotojų paieškos klausimas, be to, kiekvienas vadovas nori, kad jo komandą sudarytų kompetentingisavo srities specialistai.

Turėdami tokią užduotį, galima pasirinkti keletą jos sprendimo variantų: ieškoti periodiniuose leidiniuose, interneto svetainėse, kuriose skelbiamos laisvos darbo vietos ir gyvenimo aprašymai, naudoti socialiniais tinklais, taip pat, per pažįstamus, prašyti pagalbos, kad surastumėte norimo profilio darbuotoją.

Tačiau visi šie išvardyti metodai turi nemažai trūkumų. Svarbiausia, kad darbdavys per daug laiko turi sugaišti skaitant gyvenimo aprašymus, atrenkant tinkamus kandidatus. Išsivysčiusioje įmonėje, kurioje laikas yra pinigai, nepriklausoma darbuotojų atranka gali ilgam atitraukti vadovų dėmesį nuo tiesioginių pareigų. Be to, iškart ne tampa aišku, kad pokalbio metu rasti kandidatai atitiks darbdavių reikalavimus, o tai reiškia, kad teks skambinti, susirašinėti, kviesti pokalbiui vėl ir vėl.

Kai darbuotojų paieškos laikas yra ribotas ir norite pasiekti maksimalų rezultatą per trumpą laiką, pats laikas kreiptis įprofesionalių specialistų komandą, tai yra pasinaudoti įdarbinimo agentūros paslaugomis. Žinoma, tai šiek tiek kainuos, tačiau patirtis rodo, kad įmonės bandymai sutaupyti pinigų įdarbinant būna nuostolingi. Yra daug priežasčių, kodėl bendradarbiavimas su įdarbinimo agentūromis netgi naudingas darbdaviams.

Įdarbinimo agentūra iki nurodytos datos pateikia klientui kandidatų, atitinkančių visus iš anksto sutartus reikalavimus, sąrašą. Be darbuotojų įdarbinimo, paiešką atlikusi įmonė gali atlikti preliminarius pokalbius, kuriuose išsamiau išsiaiškinamas būsimo darbuotojo žinių lygis, jo bendravimo įgūdžiai, numatomas atlyginimas ir aptariamos kitos detalės.Iš daugelio įdarbinimo agentūros surastų kandidatų pasirenkami tinkamiausi nurodytiems reikalavimams, o tada jų gyvenimo aprašymas ir kontaktiniai duomenys siunčiami klientui. Sutikite, kad pasirinkti iš keliolikos yra daug lengviau ir greičiau nei iš šimto.