Krosnelių pasirinkimas šiandien rinkoje yra labai platus. Kiekvieno gamintojo asortimente galima rasti įvairių dydžių, modelių ir galingumų krosneles, įvairiems poreikiams.

Priklausomai nuo to, kokio dydžio yra namas, ar krosnelė reikalinga kaip papildomas, ar pagrindinis šildymo šaltinis, galima rinktis atitinkamus įrenginius. Pardavėjai siūlo tik patikimų gamintojų produktus, tokius kaip Termofor, Wiking, Thorma, Nordica, Romotop ir daugelio kitų. Tik kaip išsirinkti?

Visų pirma, prieš renkantis krosnelę savo namams reikėtų atsakyti, kiek dažnai ji bus naudojama. Nuo to priklausys įrenginio tipas. Nedažnam ir nepastoviam naudojimui puikiai tiks plieninės krosnelės, kurios yra labai patrauklios išvaizdos ir montuojamos bet kurioje vietoje, kur yra kaminas. Dėl įvairaus dizaino ir plataus apdailos pasirinkimo šios krosnelės lengvai randa vietą bet kuriame namų interjere.

Tuo tarpu pastoviam naudojimui įrenginį vertėtų rinktis iš ketinių krosnelių asortimento. Šios krosnelės pasižymi ilgaamžiškumu bei dideliu atsparumu, todėl gali būti naudojamos kaip pagrindinis šildymo šaltinis nedideliam namui. Tiesa, šių krosnelių dizaino pasirinkimas kur kas skurdesnis nei plieninių. Kadangi jų korpusas taip pat įkaista, jas montuoti reikėtų toliau nuo baldų ir atokiau nuo sienos.

Bet kuriuo atveju, krosnelės yra skirtos labiau nedidelio ploto namams, sodo nameliams ar sodyboms šildyti. Taip pat kaip papildomas šaltinis didelėms patalpoms ar vietoje židinio. Pavyzdžiui, nedideliam 40-85 m2 patalpų šildymui prireiks 6-10 kW galingumo įrenginio. Tuo tarpu 1-5 kW krosnelės pakaks vos iki 50 m2 patalpoms apšildyti. Tačiau visais atvejais būtina atkreipti dėmesį į gamintojo rekomendacijas ir kitas aplinkybes.

Be to, nepriklausomai nuo krosnelės galingumo, paprastai galingumas gali būti reguliuojamas tam tikrose ribose. Tai padidina krosnelės pritaikomumą pagal individualius poreikius.