Sausas maistas katėms turėtų būti vidutinio riebumo, gausus baltymais ir su mažai angliavandenių. Katės yra plėšrūnės, todėl joms būtinas sveikas maistas, kuriame yra  daug mėsos. Renkant sausą maistą katėms, patariama skaityti pašaro sudėtį, geriausia būtų jei  pirmos sudėties dalys būtų mėsa, pavyzdžiui, vištienos  krūtinėlės ar blauzdelių, atsisakyti maisto, kuriame gausu kviečių, kukurūzų, sojų ar avižų, nes šie produktai sausam ėdalui nesuteikia jokios maistinės vertės, taip pat atsisakyti maisto, kuriuo sudėtyje yra cukraus, dirbtinių dažiklių ir konservantų, tokie ingridientai gali skatinti gyvūnėlio svorio augimą, širdies ligas ar endokrininius susirgimus. Sveikas sausas maistas užtikrins, kad jūsų augintiniai gaus reikalingų vitaminų. Į maitinmo racioną įtraukti ir geros kokybės konservus

Maitinimo porcijos

Maitinimo porcijos gali skirtis, priklausomai nuo katės veislės, amžiaus, aktyvumo, dėl didelio gyvūno apetito ją galima peršerti, o tuomet  gali sutrikti virškinimas. Katės maistas valgomas sausas arba sudrėkintas ir negali dubenėlyje stovėti ilgiau  nei pusvalandį.

Sausas maistas ir konservai

Katės konservus mėgsta labiau nei sausą maistą, nes juose didesnis kvapnios mėsos kiekis. Šeimininkai savo augintines renkasi maitinti tik konservais arba maišyti konservus su sausu maistu. Jeigu renkates kates maitinti tik šlapiu maistu, gali apsinešti augintinių dantys, todėl reiktų pasirūpinti dantų valymu. Jeigu maitinate savo  katę tik sausu maistu, būtinai rinkites kokybišką, subalansuotą pašarą ir nepamirškite duoti daug geriamo vandens.

Žaislai katėms

Žaislai katėms ypač reikalingi gyvenančioms butuose, nes jos paliekamos vienos ilgoms valandoms. Su žaislais katės gali žaisti vienos, kai šeimininkų nėra namuose arba šeimininkas su  gyvūnėliu gali žaisti kartu, taip praleisdamas laisvalaikį. Katėms skirtų žaislų yra įvairių: pelytės, kamuoliukai, tuneliai, pliušiniai ir kt. Žaislo parinkimas labai priklauso nuo gyvūnėlio amžiaus ir būdo. Maži kačiukai būna labai aktyvūs, smalsūs ir daug drasko, todėl jų temperamentui suvaldyti reikalingi tinkami, nedideli žaislai. Suaugusioms katėms nėra toks svarbus žaislo dydis, bet  turi būti kokybiškas ir napadaryti joms žalos.