Pripažinkime, apsipirkimas internetu kartais atrodo tarsi loterija – gausiu tinkamo dydžio drabužius ar ne. Kai kurios moterys vien dėl to nemėgsta apsipirkti internetu. Tačiau negalime ignoruoti fakto, jog drabužiai internetu dažnai yra gerokai pigesni. Kadangi viskas yra siunčiama iš centrinio skyriaus, nereikia išlaikyti fizinės parduotuvės ir turėti pilną asortimentą filialuose, el.parduotuvės gali leisti sau didesnius išpardavimus, ryškias nuolaidas ir platesnį asortimentą. O tai jau tikrai yra šaunu!
Tačiau sugrįžkime prie pradinio klausimo – kaip pirkti drabužius internetu, jog neapsiriktume ir nereikėtų jų grąžinti? Tam yra keli praktiški patarimai.
Kliaukitės kūno išmatavimais, o ne drabužių dydžiais
Kiekviena šalis, kiekvienas gamintojas, netgi prekinio ženklo drabužių linijos turi savo specifinius dydžius. Štai pavyzdžiui, lieknos ar vidutinio dydžio lietuvaitės, užsakydamos Kinijos ar Japonijos gamintojų drabužius, turi rinktis drabužius, kurių dydis dažnai su 5-7 X raidėmis, nors Europoje renkasi S ar net XS drabužius. Todėl jei pradedate pirkti drabužius internetu, pamirškite dydžius, o įsiminkite kūno išmatavimus. Išsimatuokite ir pasižymėkite krūtinės, liemens, klubų, šlaunų ir rankų apimtis. Kiekvienoje el.parduotuvėje rasite dydžių lenteles ir pagal jas galėsite rasti jums tinkantį dydį.
Atkreipkite dėmesį į drabužių stilių
Drabužiai skirstomi į rūbus moterims, paaugliams, didelių dydžių. Kiekviena kategorija turi tam tikrus niuansus, tad renkantis verta atkreipti dėmesį kam skirti drabužiai. Jei rūbai pozicionuojami kaip drabužiai paaugliams, jų siluetai yra tiesesni, nėra ryškesnio praplatėjimo ties krūtine ir klubais. Tuo tarpu labiau berniukiškos figūros merginoms standartiniai moteriški drabužiai gali būti kiek per platūs ir geriau rinktis dydžiu mažesnius.
Darykite inventorizaciją
Jei drabužiai internetu perkami dažnai, tuomet verta darytis inventorizaciją, t.y. žymėtis pavykusius pirkinius. Jei atrasto prekinio ženklo dydis jums tinka, tikėtina, jog ir kitų to paties gamintojo tokio dydžio drabužiai jums tiks. Tad failiukas su prekiniu ženklu, drabužiu ir dydžiu yra išties naudingas. Juk gali būti taip, jog po tam tikros pauzės vėl norėsite įsigyti tam tikro gamintojo rūbą ir bus gaila, jog neprisiminsite tinkančio dydžio. To išvengti padės žymėjimasis.