Statybos metu atliekama pastato hidroizoliacija padeda apsaugoti jo elementus nuo žalingų veiksmų, kuriuos sukelia lietus, gruntiniai ar paviršutiniai vandenys. Jei hidroizoliacijos nėra, arba jį atlikta nesilaikant reikalavimų tai apsauginis betono sluoksnis greitai suyra, armatūra ir metalinės konstrukcijos pradeda rūdyti, genda izoliacija, drėgmė patenka į pastato ir jo viduje atsiranda pelėsis.

Visos hidroizoliacijos būdai yra skirstomi pagal: pritaikymo būdą, paskirtį, pritaikymo vietą ir laiką. Pagal pritaikymo vietą, hidroizoliacinės priemonės būna išorinės arba vidinės. Pastarosios sudaro kompleksinių priemonių visumą, pritaikomų patalpų viduje ir kurių paskirtis apsaugoti pastatą nuo drėgmės patekimo į vidų (pavyzdžiui vonios kambario sienų ir grindų hidroizoliacija). Išorinės priemonės kaip aišku iš pavadinimo yra naudojamos iš laiko ir yra skirtos apsaugoti pastato pamatus ir stogą. Egzistuoja ir universalūs sprendimai tinkantys tiek vidaus tiek ir išorės darbams panašiai kaip ši hidroizoliacija.

Dažniausiai hidroizoliacija yra naudojama pamatų, sienų, stogo, pertvarų ir baseinų apsaugai. Atsižvelgiant į funkcinę pastato paskirtį, hidroizoliacijai, naudojamai statybose yra keliami šie reikalavimai:

  • Aukštas vandens nepralaidumas – pagrindinis rodiklis. Visos medžiagos turėtų pasižymėti maksimaliu vandens nepralaidumu.
  • Atsparumas pastoviam vandens poveikiui. Šis reikalavimas yra svarbus, kai tenka užtikrinti hidroizoliaciją pastate arba statinyje, kuris stovi drėgname grunte.
  • Hidroizoliacinės medžiagos turėtų būti atsparios lietaus ir sniego poveikiams bei nebijoti tiesioginių saulės spindulių. Tai ypač svarbu stogo apsaugai skirtoms medžiagoms.
  • Nepralaidumas garams – dar vienas itin svarbus rodiklis stogo hidroizoliacijai, naudojamai taip pat remontų metu.
  • Naudojamos medžiagos turi būti tvirtos ir atsparios mechaniniam poveikiui. Tik tokiu būdu jos užtikrins tinkamą pastato apsaugą nuo į vidų bandančio patekti vandens.
  • Atsparumas cheminiam poveikiui yra būtinas tais atvejais, kai hidroizoliacija yra naudojama giliai grunte esančio pamato apsaugai.