Kai nusprendžiame skolinti pinigus pažįstamam žmogui, mums nerūpi užtikrinti fakto, kad galime susidurtisu sunkumams išieškant skolas. Ypač jei paskolos sutartis buvo sudaryta žodžiu. Esant tokiai situacijai, netgi ieškinio pateikimas teismui gali pasirodyti nepakankamas, o ypač kai neturime jokių įrodymų, kurie patvirtintų pinigų skolinimosi faktą.

Todėl, jei norime sudaryti paskolos sutartį, verta remtis atitinkamais reglamentais. Be to, atminkite, kad skolos pagal asmens kodą sutartis turėtų būti patvirtinta dokumentu.

Gerai, jei skolininkas skolą grąžina lengvai ir byloje nereikia įsikišti advokatui, tačiau kartais nutinka taip, kad skolingi žmonės vengia gražinti skolas dėl įvairių priežasčių.Pradžioje galite pabandyti draugiškai susitarti su žmogumi. Pokalbio su skolininku metu gali paaiškėti, kad jis turi rimtų finansinių problemų ir visa skola gali būti išskaidyta dalimis per nurodytą mėnesių skaičių. Tokio pokalbio metu sužinosite, kad mokėjimo trūkumas nėra tyčinis bandymas sukčiauti, o atsirado dėl sunkios finansinės padėties.Jei, nepaisant jūsų prašymų, mokėjimas nebus atliktas, galite kreiptis į skolų išieškojimo agentūrą.

Skolos išieškojimas imasi konkrečių teisinių veiksmų, kuriais siekiama grąžinti skolą. Skolų išieškojimas yra sudėtinga procedūra ir teisiniu požiūriu joje naudojami du galimi skolos išieškojimo būdai:

  • Taikus skolų išieškojimas – patikrinimas, ar skolininkas grąžina skolas, ir

bandymas jį paskatinti mokėti siunčiant laiškus, primenant telefono skambučiais. Taikus skolų išieškojimas yra būdas įtikinti skolininką derėtis siekiant išspręsti problemą.

  • Teismo išieškojimas yra kitas skolų išieškojimo lygis. Jei draugiški metodai

neveikia, galima imtis radikalesnių veiksmų. Galutinis sprendimas gaunamas teismo procese, kuris leidžia pradėti vykdymo procesą. Vykdymas teismo sprendimą antstolisgali išieškoti skolą aukcione iš skolininko turto arba areštuoti jo atlyginimą.

Skolų išieškojimo agentūros teikia išieškojimo iš fizinių asmenų paslaugas, teikia patarimus, padeda išspręsti ginčą ne teismo tvarka.