Ką žinote apie žiedus, kurie sujungia poras? Tai – sužadėtuvių žiedai. Esame jau seniai įpratę, jog šiuos papuošalus taip įprasta puošti brangakmeniais. Tačiau visgi deimantais dabinti vestuvių ar sužadėtuvių žiedai ilgą laiką buvo tikrai neįprasti. Kas jiems pelnė populiarumą? Kad ir kaip bebūtų keista – o gi reklama. Taigi  sužadėtuvių žiedai su deimantais išpopuliarėjo tik reklamos dėka. Pirmasis mums visiems žinomas deimantais puoštas vestuvių žiedas priklausė Marijai Burgundietei. Jai šį žiedą 1477 metais per vestuves padovanojo jaunikis hercogas Maksimilianas I.

Jeigu dar nežinojote, tai klasikiniai sužadėtuvių žiedai būtinai gaminami iš brangaus metalo. Tai dažniausiai būna auksas arba platina ir puošiama briliantais. Būtent štai tokį sužadėtuvių žiedą pirmą kartą istorijoje ir gavo jau minėta Marija Burgundietė. Visgi taip plačiai žinomi deimantai yra kiečiausia medžiaga pasaulyje. Tuo tarpu nupoliruotas deimantas yra vadinamas briliantu. Būtent jis labai gerai išsaugo blizgesį ir žėri įvairiausiomis spalvomis. Briliantas gali atspindėti iki 100 % į jį patekusios šviesos.

Seni laikai byloja tikrai daug faktų. Istorijos metraščiuose rašoma, jog labai keista mirtis XIX a. ištiko prancūzų chemiką Meri. Jis ištyrė, jog žmogaus kraujyje yra geležies. Žmogus buvo be galo įkvėptas savo atradimo ir nusprendė pradžiuginti savo sužadėtinę. Ilgai dirbęs vyras nusprendė padovanoti mylimajai geležinį žiedą, kuriam metalas turėjo būti surinktas iš savo kraujo. Deja, bet meilė netruko ilgai ir, deja, bet mokslininkas mirė nuo mažakraujystės.

Kalbant apie šiuos laikus ir pinigus tai patys jaunavedžiai nusprendžia kiek išleisti tiek vestuvių, tiek ir sužadėtuvių žiedams. Nors dažniausiai pastaruosius perka vyrai. Šiais laikais atlikti tyrimai rodo, jog daugelis vyrų rinkdamiesi sužadėtuvių žiedą išleidžia vidutiniškai iki trijų savaičių atlyginimo dydžio sumą. O vis dėlto sena taisyklė sako, kad sužadėtuvių žiedui derėtų skirti nuo vieno iki trijų atlyginimų dydžio sumą. Ši taisyklė gaji ne veltui. Sužadėtuvių žiedai – tai jaunųjų finansinis įsipareigojimas. Senais laikais sužadėtuvėms skirti papuošalai, mūvimi ant piršto, moteriai būdavo įteikiami kaip finansinio įsipareigojimo ženklas. Vyras taip parodydavo savo mylimajai, jog jis bus pajėgus ją išlaikyti finansiškai. Taip pat kartu su žiedeliu seniau būdavo padovanojamas ir auksinių monetų maišelis. Tokiu būdu vyras dar akivaizdžiau pademonstruodavo savo deramą finansinę padėtį.