Plaukų priežiūra yra svarbiausia dienos dalis dėl taršos ir kitų susijusių veiksnių plaukų maitinimas ir stiprumas šiais laikais yra daug mažesnis, palyginti su senesniais laikais. Taigi pateikiame keletą patarimų ir gudrybių, padėsiančių jums pasirūpinti plaukų priežiūra

Turėkite plaukų priežiūros rutiną

Nustatytas laikotarpis arba dienų intervalas, per kurį plaunate plaukus ir tepate juos aliejumi, padeda išlaikyti plaukus pamaitintus ir sveikus. Tai taip pat apsaugo juos nuo slinkimo ir kitų su galvos oda susijusių problemų.

Gerai plaukite šampūnu

Pirmiausia turime pasirinkti šampūną, kuris turi tinkamą PH balansą ir nėra per daug rūgštus, nes jis kenkia plaukams. Taip pat galime naudoti obuolių sidro actą kaip priemonę prieš šampūną, kad išplauti plaukai būtų papildyti maistingomis medžiagomis ir įgautų papildomo blizgesio. Šampūną turėtume tepti nuo šaknų iki plaukų vidurio.

Turime griežtai vengti silikono, sulfatų ir alkoholio pagrindu pagamintų šampūnų. Šampūną turime išskalauti šaltu vandeniu, nes karštas vanduo atveria poras, o tai skatina plaukų slinkimą. Niekada, t. y. niekada gyvenime nešukuokite ir nesuriškite šlapių plaukų, nes dėl to atsiranda galvos riebalų ir pleiskanų. Negalima plaukus plauti reguliariai, taip pat išplautus plaukus apvynioti medvilniniu rankšluosčiu arba marškinėliais.

Kokosų aliejus

Kai mums reikia sveikų plaukų, kokosų aliejus yra geriausias mūsų draugas. Kokosas ne tik maitina plaukus, pridėdamas jiems maistingųjų medžiagų, bet ir drėkina bei atpalaiduoja plaukus. Jis neriebus ir padeda atkurti prarastas maistingąsias medžiagas.

Miegas

Turime tinkamai išsimiegoti 8 val. miego, naktį jis padeda mūsų organizmui atsistatyti ir gydyti kasdien patiriamą žalą. Be to, ar turėti sveikus plaukus, turėtume miegoti ant šilkinių pagalvių, nes jos yra švelnesnės plaukams, palyginti su įprastais pagalvių užvalkalais, kai miegodami mėtome ir sukamės, taip pat miegodami turime pinti plaukus, nes tai padeda išvengti jų susipainiojimo.

Plaukų kaukės

Be šampūnų, kondicionierių ir aliejų, plaukams gali padėti ir juos pamaitinti daugybė kitų produktų, pavyzdžiui, plaukų kaukės. Kartą arba du kartus per savaitę, priklausomai nuo plaukų tipo ir konsistencijos, turime naudoti plaukų kaukę. Kiaušinio trynio, medaus ir kokosų aliejaus kaukė padeda pamaitinti pažeistus plaukus.

Obuolių sidro acto, graikiško jogurto ir medaus derinys padeda sumažinti plaukų lūžinėjimą. Citrinų sulčių ir alyvuogių aliejaus plaukų kaukė padeda išgydyti galvos odos niežulį. Sausiems plaukams galime derinti avokadų ir kokosų aliejų. Valgomoji soda ir kokosų aliejus padeda sumažinti pleiskanų kaupimąsi.

Kitos atsargumo priemonės

Pinkite plaukus išeidami į lauką, reguliariai tepkite juos aliejumi, vos tik pastebėję galvos odos problemą arba pastebėję plaukų slinkimą, eikite pasitarti su gydytoju.

Šie maži žingsneliai gali padėti turėti gražius plaukus, jei jų tinkamai laikomasi

Plaukų priežiūra gali būti sudėtinga, ypač jei visada turėjote problemų su savo plaukais. Yra tam tikros procedūros, kurias reikėtų atlikti atsižvelgiant į jūsų plaukų tipą.

Šampūnas paprastai sausina galvos odą. Prieš plaudami plaukus turite rasti tinkamą chemiškai subalansuotą produktą, kuris tiktų jūsų galvos odai, arba naudoti aliejus. Aliejus drėkina ir stiprina plaukų folikulus, taip pat skatina sveiką augimą. Taip pat turėtumėte vengti plauti kasdien, nes tai gali pavojingai išsausinti galvos odą.