Neabejotinai didžiausia dovana, kurią tėvai genetiniais kanalais gali perduoti savo atžaloms – stiprūs ir sveiki dantys. Aišku, toks „palikimas“, tinkamai jo neprižiūrint (tai yra nesirūpinant kasdiene burnos higiena), labai greitai iššvaistomas – dantys praranda estetinį vaizdą, ima gesti ar net iškrenta. Ne paslaptis, jog iš žmogaus šypsenos sprendžiama ne tik apie jo emocijas ar asmens higienos įpročius, bet ir visuomeninį statusą (vargu ar rastumėte daug sėkmingų verslininkų su išpuvusiais dantimis). Norint, jog dantų išvaizda neverstų kompleksuoti, būtina ne tik tinkama kasdienė dantų priežiūra, bet ir reguliariai atliekama burnos higiena odontologo kabinete. Tai galioja nepriklausomai nuo paveldėtos dantų būklės – rūpintis šiais reikia bet kokiu atveju.
Dantų akmenys – tai kietojo pavidalo dariniai, susidarantys kurį laiką nepašalinant apnašų nuo dantų. Kai kurių žmonių dantys yra linkę labiau kaupti apnašas nei kitų, o ir, reikia pripažinti, ne kiekvieną kartą dantis valome kruopščiai, laikydamiesi visų rekomendacijų. Kaip bebūtų, burnos higiena rekomenduojama kiekvienam, tik, priklausomai nuo individualios dantų būklės, vieniems užtenka poros kartų per metus, kitiems rekomenduojama apsilankyti dažniau. Skiriasi ir procedūros trukmė bei šios sukeliamas diskomfortas: mažesnį kiekį akmenų lengviau pašalinti, procedūra trumpesnė, mažiau skausminga.
Burnos higiena rekomenduojama kiekvienam sąmoningam, savo sveikata besirūpinančiam žmogui, tačiau kai kuriais atvejais ši procedūra yra vertinama kaip būtina:
- gydant periodontitą, gingvitą bei kitas burnos ertmės ligas;
- prieš dantų balinimo procedūrą;
- prieš odontologinio gydymo procedūras (plombavimas, implantavimas ir kita);
- pradėjus lauktis (dantys nėštumo metu yra itin jautrūs, tad, neskiriant šiems pakankamai reikiamo dėmesio, galima rimtai pakenkti burnos ertmės sveikatai).
Viena dažniausių priežasčių, dėl kurios vengiama atlikti burnos higieną bei kitas odontologines procedūras – baimė atsisėsti į odontologą kabinetą. Ir dažniausiai ši yra visiškai nepagrįsta, paremta subjektyviais aplinkinių atsiliepimais bei patirtimi, atėjusi dar iš sovietinių laikų. Šiandien odontologija, kaip medicinos atšaka, yra gerokai patobulėjusi: moderniausia įranga, profesionalūs, šiuolaikinius gydymo metodus išmanantys ir taikantys medikai bei, kas itin svarbu, šiltas, malonus bendravimas su pacientu. Tad baimė atlikti burnos higieną atrodo daugiau nei juokinga, ar ne?