Papuošalai gali puikiai atrodyti ir vieni, tačiau juos derinti ne tik labai madinga, bet ir smagu! Grandinėlės, auksiniai pakabukai, dideli auskarai ir mažesni auskariukai, taip pat žiedai ir apyrankės gali būti nesunkiai derinami tarpusavyje. Puikus papuošalų derinys gali suteikti jūsų įvaizdžiui išskirtinumo ir paversti jus labai patrauklia.

Tinkamas papuošalų derinimas

Derinant papuošalus beveik nėra jokių taisyklių – leidžiama beveik viskas. Pagrindinė taisyklė – svarbiausia yra kūrybiškumas ir patiriamas džiaugsmas. Jei mėgstate nešioti daug papuošalų, galite drąsiai tarpusavyje derinti pačius įvairiausius papuošalus. Vienintelė taisyklė – daug akį traukiančių vėrinių geriau derinti su mažiau į akis krentančiais auskarais, o į akis krentančius auskarus derinti su santūresniais kaklo vėriniais. Dėmesys turėtų būti sutelktas arba į vėrinius, arba į auskarus, bet ne į abu. Derinti skirtingas juvelyrinių dirbinių medžiagas galima lygiai taip pat, kaip ir skirtingas papuošalų struktūras, formas ir stilius.

Grandinėlių, kurias galima derinti, skaičius priklauso nuo grandinėlių dydžio ir pločio. Naudojant plonesnes grandinėles, vienu metu galima dėvėti iki penkių grandinėlių. Šiomis dienomis ypač madinga kartu derinti daug skirtingų vėrinių. Klasikinis sluoksniavimo sprendimas paprastai yra dviejų arba trijų karolių derinimas tarpusavyje.

Tuo tarpu kalbant apie auskarus, vargu ar ant ausų jų gali būti per daug! Priklausomai nuo turimų skylučių ausyse skaičiaus, tarpusavyje galima derinti daug skirtingų auskarų. Apyrankės taip pat gali būti kombinuojamos, kaip ir žiedai. Čia taip pat galioja viena taisyklė – dėmesys sutelkiamas tik į vieną iš dviejų vietų. Taigi, ant vienos rankos nešiokite arba kelis žiedus, arba kelias apyrankes, nes jei rinksitės ir vieną, ir kitą, visa tai gali imti atrodyti neskoningai.

Ar galima derinti auksinius ir sidabrinius papuošalus?

Auksinius ir sidabrinius papuošalus galima puikiai derinti tarpusavyje. Tokių spalvų derinys yra labai madingas. Derinant aukso ir sidabro papuošalus sukuriamas itin modernus ir šaunus įvaizdis. Privalumas tas, kad visus mėgstamus juvelyrinius dirbinius galite nešioti kartu – nesvarbu, kokios spalvos jie bebūtų. Derindami skirtingų spalvų papuošalus taip pat galite išgauti visiškai naują savo papuošalų įvaizdį, nes turite dar daugiau derinimo galimybių.

Kokių papuošalų nereikėtų derinti tarpusavyje?

Beveik nėra papuošalų derinių, kurie būtų neįmanomi. Tačiau nereikėtų derinti didelių auskarų su daugybe ryškių vėrinių ir atvirkščiai. Dėmesys turėtų būti sutelktas tik į vieną vietą. Tas pats pasakytina ir apie žiedus bei apyrankes. Jei ant kairiojo riešo nešiojate kelias storas apyrankes, ant dešiniosios rankos verčiau dėvėkite žiedus, kad ji neatrodytų perkrauta. Taip pat sunku derinti geltonąjį ir rožinį auksą. Šios dvi juvelyrinių dirbinių spalvos kartu neatrodo taip harmoningai kaip auksas ir sidabras.

Kaip derinti papuošalus su drabužiais?

Papuošalai gali ne tik papildyti ir suteikti jūsų aprangai daugiau žavesio, tačiau taip pat pakelti ją į visiškai naują lygį. Pasirinkę tinkamus papuošalus, galite patobulinti savo aprangą. Kokie papuošalai geriausiai tinka prie jūsų aprangos, priklauso nuo atskirų drabužių. Priklausomai nuo viršutinės dalies iškirptės, galite pasitelkti skirtingo ilgio vėrinius; ilgi vėriniai geriau tinka prie drabužių aukštesniu kaklu, o vėriniai su pakabukais puikiai atrodo prie V formos iškirptės. Naudojant ryškius drabužius, kelių vėrinių kartais gali būti per daug, todėl tokiu atveju galite rinktis auskarus arba apyrankes. Jei jūsų viršutinė dalis yra su trijų ketvirčių rankovėmis, galite sutelkti dėmesį į apyrankes ir žiedus.