Terminas fotoepiliacijas sugalvotas vos prieš keletą metų, jis atsirado todėl, kad mokslininkai išrado būdą pašalinti nepageidaujamus plaukus naudojant šviesą. Tačiau nors šviesa gali būti panaudojama dviem būdais – lazeriu arba intensyvia pulsacija, fotoepiliacija siejama su antruoju būdu, o pirmasis tiesiog vadinamas plaukų šalinimu lazeriu.

  • Plaukų šalinimas lazeriu

Lazerių sistemos skleidžia vientisą vienos spalvos šviesą, kuri sklinda tiesia linija. Naudojantis šiuo būdu kojų plaukus galima pašalinti visam laikui.

  • Intensyviai pulsuojanti šviesa – fotoepiliacija

Fotoepiliatoriai skleidžia pulsuojančios šviesos bangas. Jų skleidžiama šviesa yra maišytų spindulių – sudaryta iš daug skirtingų fotonų tipų.

Naudojantis lazeriu, jo spindulys gali būti nutaikytas selektyviai, tokiu būdu tiksliai sunaikinant plaukų šaknis ir aplinkines ląsteles. Tokiu būdu užtikrinama, kad plaukai konkrečioje vietoje yra panaikinami visam laikui.

Lazeris yra žymiai galingesnis prietaisas už fotoepiliatorių, nes norint plaukus panaikinti visam laikui reikia žymiai daugiau energijos. Tačiau būtent šioje vietoje ir pasirodo pagrindinis lazerių trūkumas. Dėl to, kad jie yra tokie galingi ir efektyvūs prietaisai, jų negalima įsigyti buitiniam naudojimui ir jie yra prieinami tik gydytojams bei medicinos ir grožio klinikoms.

Tuo tarpu fotoepiliatoriai skleidžia  šviesos bangas, kurios veikia neselektyviai – jų tikslas yra pats plaukas, o ne jo šaknis. Dėl to, kad fotoepiliatorius yra mažos galios, jis nesunaikina plauko šaknies.

Kaip turbūt jau supratote, pagrindinis skirtumas tarp šių dviejų būdų yra tas, kad su lazeriu plaukus galima pašalinti visam laikui, o su fotoepiliatoriumi – ilgam laikui (lyginant su plaukų skutimu ar depiliacija). Tačiau plaukų šalinimo lazeriu procedūra yra brangi ir gali būti šiek tiek skausminga, o taip pat jums būtinai reikės lankytis medicinos klinikoje. Tuo tarpu, fotoepiliacijos procedūrą jūs galite atlikti sau namie, tuo metu kada jums patogu, nes prietaisą galite nesunkiai įsigyti internetinėje parduotuvėje ar prekybos centre.

Verdiktas paprastas, jei turite daug pinigų ir galite paskirti savo laiką tam, kad panaikintumėte plaukus nuo kojų ar kitų vietų amžiams, tuomet kreipkitės į kliniką, kuri turi tam skirtus lazerius. Kita vertus, jei jūs nenorite išleisti daugybės pinigų, tiesiog nusipirkite fotoepiliatorių ir juo galėsite naudotis būtent tada, kai jums to reikės. Abiem būdais pasieksite norimą rezultatą – plaukų nebuvimą ant kojų ar kitų kūno vietų, o tai ir yra svarbiausia, jei rezultatas jus tenkina, tuomet nesvarbu, kokiu būdu jį pasiekėte.

Save

Save