Prieš kelis SEO paslaugos žengė tik pirmuosius žingsnius populiarumo link. Šiandien situacija visai kitokia – vis daugiau verslininkų ar įmonių nusprendžia išmėginti interneto svetainių optimizavimo teikiamą naudą. Tiesa, internetinio marketingo Buk-pirmas specialistai pastebi, kad nepaisant gausios informacijos, vis dar tenka susidurti su giliai įsišaknijusiais SEO mitais. Štai keletas pačių populiariausių.

Mitas Nr. 1: SEO garantuoja pirmą vietą paieškos sistemoje.  Netiesa! Patyrę specialistai, kurie šioje srityje dirba ir nuolatos gilina žinias, vieningai sutinka, kad SEO paslaugos negali garantuoti pirmos vietos paieškos sistemoje. Tokias garantijas teikia tik sukčiai, nusitaikę į patiklaus verslininko pinigus.  Kyla klausimas kodėl? Niekas nežino, kaip tiksliai veikia vienas ar kitas paieškos sistemos robotukas, todėl jokių garantijų negali būti.

Mitas Nr. 2:  SEO paslaugos garantuoja didesnius pardavimus.  Netiesa! O kad viskas būtų taip paprasta, tiesa? SEO padidina svetainės matomumą, pritraukia daugiau potencialių klientų, kurie ieško informacijos vienu ar kitu klausimu internete, tačiau tai tikrai nereiškia, kad šimtas naujų  žmonių, apsilankiusių svetainėje, kažką įsigis.  Didėjantys pardavimo rodikliai priklauso nuo daugelio faktorių – informacijos išdėstymo svetainėje, patrauklių, pirkti skatinančių, tačiau per daug neįkyrių tekstų, kainų politikos, galu gale nuo įmonės reputacijos ir įvaizdžio.

Mitas Nr.  3: geriau Google reklama, o ne SEO. Šioje vietoje galima ginčytis. išties viskas priklauso nuo įmonės tikslų, Pavyzdžiui, jei įmonė nori būti matoma ir į savo svetainę pritraukti daug lankytojų per gana trumpą laiko tarpą,  tada Google reklama  – puikus pasirinkimas, tačiau tai momentinis efektas. Paprasčiau tariant, geri internetinės svetainės lankomumo rodikliai bus tik tol, kol įmonė pirks Google reklamą. Tuo tarpu, SEO paslaugos – tai gana ilgas ir sudėtingas procesas, pirmuosius rezultatus galima pamatyti tik po kelių savaičių, o kartais tenka luktelėti ir dar ilgiau. Kita vertus, SEO turi išliekamąją vertę.

Mitas Nr. 4: SEO paslaugas gali teikti  bet kas. Netiesa! Kai sugenda namų santechnika, tikriausiai daugelis kviečia į pagalbą santechniką, o ne batsiuvį, tiesa? Lygiai tokia pat situacija ir su SEO ar Google reklama, jei norisi išties gerų rezultatų, geriau rinktis savo srities profesionalus, kurie gali pasiūlyti optimaliausius kompleksinius sprendimus.

Mitas Nr. 5: SEO nebeveikia. Netiesa! Tokių kalbų galima išgirsti praktiškai po kiekvieno paieškos algoritmo atnaujinimo. Visgi, reiktų atminti, kas yra SEO. SEO – tai  interneto svetainių optimizavimas  paieškos sistemoms. Taigi, kol bus internetas, tol SEO sėkmingai veiks.