Kiekviena proga, susijusi su dovanų gavimu ir jų įteikimu, yra ypatinga ir džiuginanti. Tačiau lygiai taip pat, tai neretai sukelia ir nemenką papildomą stresą – ypač tuomet, kai nė nenutuokiama, kokia dovana galėtų būti pati tinkamiausia. Todėl jei jūs nusprendėte leistis į dovanų paieškas, kelių papildomų praktiškų patarimų niekuomet nebus per daug.

Dovanos įteikimą paverskite švente

Turėtumėte pasirūpinti, kad jūsų pasirinkta dovana būtų tinkamai supakuota. Tam taip pat bus reikalingos ir dovanų dėžutės. Tai reiškia, kad dovanos įteikimas privalo tapti didžiule švente. Vietoje to, kad dovaną paprasčiausiai įdėtumėte į plastikinį maišelį ir įteiktumėte ją dovanos gavėjui paspaudžiant ranką ar jį apkabinant, skirkite daugiau laiko ir pasirūpinkite, jog vien žvelgiant į dar neišpakuotą dovaną taptų akivaizdu, kad jūs iš tikrųjų pasistengėte. Tai dovanos gavėjui suteiks ne tik daugiau džiaugsmo, tačiau taip pat parodys, kad jums iš tikrųjų rūpi ir jūs jaučiate didelę atsakomybę.

Padovanokite nepamirštamą patirtį

Kai kurie žmonės visuomet yra linkę susitelkti tik į materialas dovanas, t.y. tam tikrus daiktus, kurie neretai būna labai nepraktiški ar netgi apskritai neturintys jokios praktinės paskirties. Tačiau toks požiūris nėra teisingas. Jūs visuomet galite pagalvoti ir apie nepamirštamos patirties padovanojimą. Galbūt žmogus, kuriam ruošiate staigmeną, labai mėgsta teatrą? O gal niekuomet nepraleidžia nei vienos kino premjeros? Jei taip, kodėl gi jums nepadovanojus bilietų! O gal jums brangus žmogus yra tikras gurmanas? Padovanokite jam gurmanišką vakarienę, kurios metu jis galės paragauti pačių gardžiausių patiekalų.

Sudarykite dovanos gavėjo pomėgių sąrašą

Prieš nuspręsdami, kuri dovana galėtų būti pati tinkamiausia, visuomet galite ir turėtumėte sudaryti žmogaus, kuriam bus skirta dovana, pomėgių sąrašą. Kiekviena dovana turi būti praktiška, o tai reiškia, kad jei jūs žinosite pagrindinius žmogaus pomėgius, atsižvelgdami į juos, galėsite lengviau pasirinkti ir tai, kas jam galėtų tikti geriausiai. Toks sprendimas taip pat parodytų, kad jūs domitės jums brangiu žmogumi ir atkreipiate dėmesį į tai, kas jam patinka.

Pažvelkite į praeitį

Pagalvokite, kas nutiko netolimoje ateityje. Galbūt jums artimas žmogus neseniai gavo universiteto baigimo diplomą? Jei taip, galite padovanoti didelį ir originalų diplomui įrėminti skirtą rėmelį. O gal jums brangus žmogus sulaukė šeimos pagausėjimo? Padovanokite individualizuotą nuotraukų albumą! Yra daugybė pasirinkimų, kuomet mes imame galvoti apie tai, kas visai neseniai įvyko mums brangaus žmogaus gyvenime.

Paklauskite savęs, ko žmogui galėtų reikėti

Kaip jau supratote, atsižvelgiant į žmogaus pomėgius, jūs galite lengviau suprasti, kokia dovana galėtų būti tinkamiausia. Tačiau galvodami apie tai, jūs taip pat turėtumėte savęs paklausti, ko gi iš tikrųjų jums artimam žmogui galėtų reikėti ir kas galėtų palengvinti jo kasdienybę. Egzistuoja begalė būdų, kuriais galima žmogaus gyvenimą paversti patogesniu. Jei jūsų artimas žmogus gaus praktišką dovaną, kurią naudos savo kasdienybėje, jis ne tik palengvins savo gyvenimą, tačiau taipogi visuomet jus prisimins ir žinos, kad jumis galima pasikliauti.

Sukurkite daugiau juoko

Dovanos tikrai ne visuomet privalo būti labai „rimtos“. Dovanos įteikimas ir dovanojimo procesas turi būti kupinas teigiamų ir džiugių emocijų. Todėl jei jūs pasirūpinsite, kad dovana jos gavėjui sukeltų ir daug nuoširdaus juoko, būsite pataikę tiesiai į dešimtuką. Taigi, nepamirškite, kad šypsena ir juokas taip pat visuomet yra dalis dovanos.

Daugiau informacijos rasite: GeliuPasaulis.lt