Merginoms ir moterims pasitikėjimo savimi suteikia tinkami drabužiai. Deja, 90–60–90 standartus atitinka toli gražu ne visų moterų figūros. Tad kaip pasirinkti tinkamą suknelę pagal figą? Tinkamos suknelės padės atrodyti ne tik žaviai, bet ir išlaikyti kūno proporcijas.

Lieknas sudėjimas. Jei esate labai liekna (berniukiško tipo figūra), Ant suknelių galite segtis platų diržą, kuris vizualiai paryškins liemenį. Labai gražiai atrodysite pasirinkusios trumpą priglundančią prie kūno suknelę iš storesnio audinio. Galite rinktis ir klostuotas ar ryškią apačią turinčias sukneles.

Platūs klubai. Jei jūsų figūra – kriaušės tipo (platūs klubai, nedidelė krūtinė), rinkitės nuo liemens platėjančias sukneles ne pernelyg plačiais sijonais, šiek tiek trumpesnes nei iki kelių.

Platokas juosmuo. Jei neturite ryškaus liemens (obuolio tipo figūra), rekomenduojama rinktis drabužius paaukštintu liemeniu. Rekomenduojama, kad suknelė paryškintų pečius ar klubus. Reikia vengti suknelių, dekoruotų pilvo srityje.

Platūs pečiai. Jei jūsų pečiai platūs, galima rinktis suknelę be petnešėlių bei segėti masyvesnį vėrinį. Taip pat galima rinktis tuos drabužius, kurie dėmesį padės sutekti į liekną liemenį arba dailias kojas.

„Smėlio laikrodis“. Jei tiek krūtinė, tiek liemuo – platoki, o liemuo – liaunas, tiktų suknelės su V formos iškirpte. Rinkitės drabužius, kurie pabrėžtų jūsų liekną liemenį.

Platūs liemuo, pečiai bei šlaunys. Jei turite gana plačius liemenį, pečius bei šlaunis, rinkitės sukneles, kurios akcentuos jūsų kojas bei rankas. Puikiai tinka suknelės siaura apačia, su papuošimais krūtinės srityje, taip pat vėlgi liemenį galima paryškinti platesniu diržu. Nevenkite eksperimentuoti.

Stambokos kojos. Daugelis merginų ir moterų, turinčių stambias kojas, vengia dėvėti sukneles. Tokiu atveju rinkitės drabužį, kuris pabrėžtų ne pilnokas kojas, bet viršutinę kūno dalį. Rinkitės drabužius su atvartais, klostėmis, kitais papuošimais viršutinėje dalyje. Jūsų tikslas – nukreipti dėmesį nuo kojų.

Trumpas kaklas. Turint trumpą kaklą, reikėtų paieškoti suknelės aukštesniu juosmeniu. Prie suknelių svarbu priderinti aksesuarus, kurie vizualiai ilgintų kaklą – tai gali būti karoliai, nedidelės skarelės ir pan.

Trumpos kojos. Merginoms, kurios turi trumpas kojas, netiks nei žemę siekiančios, nei labai trumpos suknelės. Rinkitės sukneles, užsibaigiančias virš kelių. Jei radote gražią suknelę, bet akivaizdu, kad ji dėl mažo ūgio jums kiek per ilga – iš karto neškite ją patrumpinti siuvėjai. Nevenkite aukštakulnių, kurie vizualiai padės pailginti kojas ir suteiks papildomo ūgio.

Nepamirškite, kad svarbiausia – įvaizdžio dermė: viskas turi derėti tarpusavyje.